אודות הקבוצה

קבוצת יחד פועלת בענף הבניה כבר כ-35 שנה ומאחוריה מגוון רחב של פרויקטים איכותיים ומורכבים. מייסד הקבוצה, אינג' משה יוספי, שהינו גם המנכ"ל והבעלים, הוביל במשך עשרות שנים את הקבוצה להישגים משמעותיים בתחום הבנייה הקונבנציונאלית על מגוון סוגיה: בנייה רוויה, בנייה רוויה משולבת עם מסחר, בניית צמודי קרקע (קוטג'ים), בניה עבור גופים ציבוריים (רשויות מקומיות, מכללות), בניה תעשייתית מוסדית עבור גופים גדולים במשק, בניה עבור גופים ביטחוניים (משרד הביטחון) ועוד.

המוניטין המעולה של הקבוצה נרכש בהתמדה לאורך השנים, והיא מביאה עמה ניסיון מקצועי, ידע הנדסי מתקדם, יכולת ביצוע ברמה מקצועית גבוהה תוך דגש על בקרת איכות ואיתנות פיננסית ללא רבב וידועה כקבוצה אחראית וסולידית שבוחרת את הפרויקטים שלה בקפידה רבה, מבלי להיכנס להרפתקאות חסרות אחריות.

התחדשות עירונית – תמ"א 38

עם החלטת ממשלת ישראל לאשר את תוכנית המתאר הארצית מספר 38 (תמ"א 38), זיהתה קבוצת יחד את הפוטנציאל הטמון בתוכנית, המשלב  פעילות יזמית אקטיבית לצד פעילות ערכית של הצלת חיי אדם (חיזוק הבניין נגד רעידות אדמה, בניית ממ"ד המאפשר למשפחות להתגונן בזמן חירום)  וקיבלה החלטה אסטרטגית לפנות לתחום זה ולהתמקצע אך ורק בו.

למעשה, הקבוצה הינה בין היזמים ראשונים בארץ שהחלו לעסוק בתחום ההתחדשות העירונית, וכיום הינה בעלת הידע והנסיון המצטברים הנרחבים ביותר בתחום ומהבודדים המחזיקים בבניינים מאוכלסים שעברו תמ"א 38. לא בכדי, קבוצת יחד דורגה על ידי מדד "מדלן-גלובס", שהינו מדד אובייקטיבי המבוסס על נתוני אמת ממוסמכים ורשמיים, בין 7% מיזמי התמ"א המובילים בארץ בפרמטר זה.

בנוסף, במהלך שנת 2017, "קבוצת יחד" דורגה על ידי מדד BdiCode היוקרתי כאחת מ-20 החברות המובילות בארץ בתחום התמ"א 38, מתוך כ-1200 יזמים שנבחנו.

הקבוצה כבר עברה את כל "חבלי הלידה" של התוכנית על בשרה, כולל כל מכשלה בירוקרטית, מנהלית וביצועית, וניסיון זה עומד כולו לרשותכם כך שהבניין שלכם אינו הופך ל"שפן נסיונות".

יש לזכור כי תחום זה הינו מן המורכבים והרגישים ביותר בענף הבניה, אם לא המורכב שבהם, הרבה יותר מבניה קונבנציונאלית רגילה, המחייב מקצועיות רבה, הן בפן הביצועי והן בפן הבינאישי. לכן, יש לנקוט משנה זהירות כאשר בוחרים יזם לביצוע הפרויקט. זהו תחום לשחקנים לטווח ארוך, בעלי אורך נשימה עסקי, גב כלכלי איתן ומחויבות מלאה עבור הדיירים, ואינו מתאים ליזמים שאינם בעלי רקע וניסיון מקצועי איכותי ומוכח.

אנחנו כאן כדי להישאר.

ליווי בנקאי

כקבוצה בעלת איתנות פיננסית ללא רבב, הקבוצה יכולה לבצע את הפרויקטים שלה באמצעות הון עצמי. יחד עם זאת, כחלק ממדיניות הקבוצה, המבקשת להעניק לבעלי הדירות בפרויקט "שקט נפשי", הפרויקטים מבוצעים באמצעות ליווי בנקאי מלא, המבטיח שהפרויקט יושלם ובזמן. הקבוצה הייתה מראשוני היזמים בארץ שביצעו פרויקט תמ"א 38 עם ליווי בנקאי מלא של בנק הפועלים.

הדיירים- הלקוחות: תמיד במרכז העשייה

קבוצת יחד רואה תמיד לנגד עיניה את טובת הדייר. אחרי הכל, הדיירים מכניסים למתחם החיוני להם ביותר- מרחב המגורים האישי, גוף חיצוני, ומוסרים לו את הנכס היקר ביותר שלהם – מקום המגורים. אצלנו אין אנשי מכירות ממולחים שמבטיחים הבטחות באוויר, ואנו לא מפזרים הבטחות שווא ללא כיסוי. הדיירים מקבלים את הטלפון האישי והישיר של מנכ"ל החברה ועומדים ישירות מולו, ולרשותם עומד צוות מקצועי ומיומן אשר נותן מענה מהיר, אדיב, יעיל ובזמן אמת. קשר ישיר זה מביא לכך שנציגי החברה מוזמנים לאירועים משפחתיים של הדיירים, ויש תחושה אמיתית של שותפות ואמון הדדיים, שהם כה חיוניים לקיומם של פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית. הלקוחות המרוצים הם כרטיס הביקור שלנו.

חזון ואסטרטגיה

רבים לא מודעים לכך, אולם תוכנית תמ"א 38 הינה ראשונה מסוגה בעולם, וזו הפעם הראשונה שלאזרח מוענקת האפשרות להשביח את ערך דירתו במאות אלפי שקלים מבלי להוציא אגורה שחוקה אחת. הרווח הכלכלי לו זוכה כל בעל דירה בבניין שעובר התחדשות עירונית, הינו מוחשי ומשמעותי וזהו בהחלט חלון הזדמנויות חד פעמי ונדיר עבור בעלי דירות בבניינים ישנים מאוד להיטיב את מצבם הכלכלי.

יחד עם זאת, יש לזכור שזו לא המטרה העיקרית. קבוצת יחד לא מסתפקת בתוצאה של הקמת פרויקט חדש ורווחי לכל הצדדים המעורבים בו- הקבוצה, הדיירים והרשות המקומית, אלא רואה ביישום ההתחדשות העירונית שליחות לאומית ואידיאולוגית מן המעלה הראשונה: שיפור מיידי בביטחון ובבטיחות של אלפי תושבים, שזוכים לחיזוק הבניין נגד רעידות אדמה ולממ"דים – מרחבים מוגנים אישיים שיהוו מקום מפלט בטוח למשפחות בזמן חירום, להוספת מעלית שתמנע את העלייה המתישה והמסוכנת לעיתים במדרגות, של מבוגרים ומשפחות עם ילדים קטנים כאחד, ולהפיכת הבניין למודרני ובטוח העומד בתקנים המחמירים ביותר בתחום כיבוי האש, החשמל והתברואה.

כשאתם בוחרים בקבוצת יחד- אתם יודעים שבחרתם נכון, ומבטיחים לעצמכם שהפרויקט יתחיל ויסתיים באופן בטוח, יציב ובלוח זמנים הקצר ביותר, ושתקבלו במהלכו מענה יעיל, אנושי ואיכותי.

אינג' משה יוספי,

מנכ"ל ובעלים.