הצנחנים 4 חולון

אחת הדוגמאות החיות לחשיבותה האדירה של תוכנית תמ"א 38.

מדובר בבניין ישן בן מעל ל-45 שנה, שחלק מיסודותיו נחלשו והחלו להתפורר. דירות העורף החלו בתהליך של שקיעה, ובתוך הדירות החלו להופיע פיצוצים וסדקים מאיימים עם מפתחים רחבים, עד כדי כך שניתן לראות את האור חודר דרכם.

הבניין היה על סף הכרזתו כ"מבנה מסוכן" על ידי מהנדס העיר, ופינוי כל הדיירים ממנו, תוך חיובם לחזקו במימון עצמי שלהם.

במשך מעל ל-6 (!) שנים, הדיירים בחנו לא פחות מ-10 יזמים שונים, אולם הפרויקט לא הצליח להתקדם. בין היתר, בגלל חוסר מקצועיות, בגלל חוסר אמינות ובגלל חוסר בתקשורת בינאישית הנדרשת בפרויקטים מסוג זה.

אולם, לאחר ש"קבוצת יחד" סיימה את הפרויקט היפה ביותר בעיר חולון ברחוב בפייר קניג 12 – הדיירים בחנקין 17 קבעו – זה הסטנדרט המתאים לנו ובחרו ב"קבוצת יחד" להוביל את הפרויקט.

סמנכ"ל הקבוצה, עו"ד אופיר יוספי, ליווה את הדיירים באופן אישי במשך תקופה ארוכה, לילות כימים, עד אשר הושגה הסכמה. בהמשך, קבוצת יחד פתחה בבקשה להיתר בניה בהליך מואץ, נוכח מצבו הקריטי של הבניין. היתר הבניה התקבל תוך זמן קצר יחסית לערים אחרות.

לבניין יתווספו 2.5 קומות, יחידת דיור אחת בקומת הקרקע (דירת גן). הבניין יחוזק נגד רעידות אדמה, שקיעתו תעצר והוא ישנה את פניו ללא היכר ויהפוך לבניין מפואר, מודרני ובטוח למגורים.

צפי לסיום הבניה – כשנה וחמישה חודשים.

בהתאם למדיניות הקבוצה, הפרויקט יבוצע בליווי בנקאי מלא של בנק הפועלים, שיעניק בטחון ושקט נפשי לבעלי הדירות שהפרויקט יתחיל ויגמר בזמן.

קבוצת יחד מבצעת פרויקט תמ"א 38 גם בבניינים הסמוכים – חנקין 13, חנקין 15 וחנקין 17.

כי עם הצלחה לא מתווכים!